До свята «Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва»

05.11.2021 в бібліотеці

Новоайдарського професійного аграрного ліцею

був проведений конкурс

на тему: «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(ПРОВІДНІ ДІЯЧІ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА)»

до свята «Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва»

 

РОМАНЕНКО

ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ

(20 січня 1954 року народження)

Заслужений майстер народної творчості України

Н А Г О Р О Д Н И Й Л И С Т

для представлення до відзначення державною нагородою України

1.Прізвище, ім’я, по батькові: Романенко Олександр Іванович.

2. Посада і місце роботи, служби: Заслужений майстер народної творчості України

3.Число, місяць, рік і місце народження: 20 січня 1954 року, м. Хілок, Читинська область, Росія.

4.Стать: чоловіча.

5. Національність: громадянин України.

6. Партійність: позапартійний

7. Освіта: середня технічна, Сєвєродонецьке СПТУ № 1.

8. Науковий ступінь вчене звання, спеціальне звання: не має

9. Які має державні нагороди України, дата нагородження: почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України»

10. Домашня адреса: 93533, Луганська обасть, Новоайдарський район, село Гречишкине, вулиця Гагаріна, будинок №14.

11. Службова адреса: 93533, Луганська обасть, Новоайдарський район, село Гречишкине, вулиця Гагаріна, будинок №14. тел.: 050-60-53-106

12. Загальний стаж роботи: 25 років

Стаж роботи у даному колективі працює вдома.

13. Характеристика з зазначенням конкретних особливих заслуг особи:

Романенко Олександр Іванович творчу діяльність розпочав у десятирічному віці. Перші навички техніки різьби по дереву та ковки металу одержав в шкільній студії у китайського майстра. Майже п’ятдесят років займається різними видами декоративно-ужиткового мистецтва, але основним напрямком діяльності майстра є різьба по дереву. Колекція його робіт налічує більше 2000 виробів.

Роботи майстра вирізняються досконалим володінням технікою різьблення та багатою фантазією. Більшу частину з них можна відверто віднести до примірників високого мистецтва, назвати творчим авторським здобутком народного, класичного, креативного мистецтва. Його витвори мистецтва знаходяться в музеях, приватних колекціях України, Грузії, Голландії, Франції, Ізраїлю.

Олександр Іванович є членом Луганського обласного народного клубу «Лівша».

У 2015-2016 роках майстер взяв участь у 25 виставках, у тому числі: у Верховній Раді України та у Національному музеї літератури в м. Києві, виставці до Дня Національної гвардії України в зоні АТО, виставці до свята Покрови та Дня захисника України у м. Сєвєродонецьк. Роботи О.І. Романенка були представлені на фестивалі-конкурсі «Без коріння немає цвітіння» у м. Старобільськ, фестивалі «Луганщина – це Україна» у м. Сєвєродонецьк. Проводилися персональні виставки творів майстра в Новоайдарському районному краєзнавчому музеї та у музеї м. Лисичанськ.

Роботи майстра завжди користуються великою глядацькою популярністю, викликають захоплення, пробуджують цікавість до народної творчості.

Творчу діяльність майстра висвітлювали обласні, республіканські газети, телебачення. Про творчість майстра було знято більше 75 репортажів та фільмів, прозвучало 12 радіопередач, було написано більше 71 публікації.

Його творчі здобутки відзначені багатьма дипломами, грамотами, в тому числі дипломами переможця обласного фестивалю сімейної творчості «Родинні скарби Луганщини», Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Слобожанський спас», «Всеукраїнського Великоднього благодійного ярмарку», Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України», загальнодержавної виставкової акції «Барвиста Україна».

Найвідоміша його колекція – це байбаки – символ Луганської області. Великі і міленькі, серйозні та гумористичні фігурки байбаків започаткували одне з кращих обласних заходів фестиваль – «Байбак – фест».

Усвідомлюючи свою відповідальну роль у відродженні і подальшому розвитку культури і мистецтва на Луганщині, О.І. Романенко, попри всі складнощі прифронтового життя, знаходить можливість творити, плекаючи відчуття добра і краси.

ДОДАТКИ

Updated: 08.11.2021 — 13:12