Правила поведінки для учнів

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

здобувача освіти

в Новоайдарському професійному аграрному ліцеї

 1. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
  1. Правила поведінки базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті ліцею.
  2. Здобувач освіти приходить в заклад освіти за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.
  3. Не можна приносити на територію ліцею з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т. ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
  4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
  5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з ліцею та його території в урочний час.
  6. У разі пропуску занять, здобувач освіти зобов’язаний пред’явити класному керівнику/майстру в/н довідку, записку від батьків (осіб, їх заміняють) чи інший документ, який свідчить про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.
  7. Здобувачі освіти зобов’язані виконувати домашні завдання в терміни, встановлені освітньою програмою, приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.
  8. Учні повинні проявляти пошану до старших.
  9. Поза освітнім закладом учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я ліцею.
  10. Учні бережуть майно ліцею, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території освітнього закладу.
  11. До здобувачів освіти, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. Збитки, навмисно заподіяні здобувачами освіти закладу освіти, відшкодовуються ними особисто або за рахунок їх батьків (опікунів) відповідно до законодавства.
  12. Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати швейцару, який знаходиться на першому поверсі ліцею, класному керівнику, майстру в/н або представнику адміністрації.
  13. Здобувачі освіти зобов̕ язані поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватись етичних норм.
  14. Булінг, фізичне насилля, залякування і знущання над людиною або твариною  є неприпустимою формою поведінки учнів у ліцеї та за його межами.
  15. Здобувачі освіти, яким стало відомо про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого стали, або підозрюють його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб зобов’язані повідомляти відповідальній особі (практичному психологу), адміністрації ліцею або керівникам груп.   
  16. Здобувачі освіти зобов̕ язані дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти.
  17. При виникненні надзвичайної ситуації, бійки, учні ліцею повинні поводитись стримано, розважливо, не провокувати людей, які перебувають у неадекватному стані, звертатись за допомогою до керівників групи, адміністрації ліцею.
 2. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ
  1. За дзвоником учні повинні зайняти свої робочі місця в навчальному кабінеті, майстерні чи лабораторії, утримувати його в чистоті. Запізнюватись на уроки без поважних причин заборонено.
  2. Підготувати все необхідне для уроку під час перерви: підручники, зошити, лінійку та інше обладнання, необхідне для даного уроку.
  3. Не дозволяється тримати на робочому місці сторонні речі та користуватися мобільними телефонами та іншими гаджетами. (окрім навчальних цілей)
  4. Під час занять учням забороняється вживати їжу і займатися іншими справами, які не стосуються навчання.
  5. Здобувачі освіти повинні бережно ставитися до обладнання, засобів навчання та інвентаря, що використовуються для навчально-виробничому та навчально-виховному процесі.
  6. Коли викладач заходить до навчального приміщення, учні піднімаються і вітаються.
  7. Під час уроку необхідно слухати пояснення педагога, відповіді учнів, відповідати на запитання чітко, голосно не поспішаючи.
  8. Якщо учень бажає задати запитання чи дати відповідь, він повинен підняти руку, після дозволу педагога піднятись і відповідати.
  9. Під час уроку не можна розмовляти, підказувати, відволікатися самому і відволікати інших, займатись сторонніми справами, що не стосуються уроку.
  10. Після уроку не залишати після себе на столі сміття, папір, не розмальовувати стіл, виходити з приміщення слід спокійно і тільки з дозволу вчителя.
  11. Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
  12. На уроки фізичної культури учні повинні приходити у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу викладача в спортивну залу учням входити забороняється. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково повинні бути присутні в залі.
  13. Викладач, майстер в/н, який вів урок, не має права затримувати учнів після дзвоника.
  14. Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил охорони праці та техніки безпеки як під час занять, так і після їх закінчення.
 3. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА ПЕРЕРВАХ,

ДО ПОЧАТКУ ТА ПІСЛЯ УРОКІВ

  1. У приміщенні ліцею треба дотримуватись порядку, розмовляти спокійно. Не підніматися без необхідності на інші поверхи: на сходах триматися правого боку, не бігати і не перестрибувати через кілька сходинок, при зустрічі з працівниками ліцею, батьками, відвідувачами ліцею, необхідно зупинитись, поступитись місцем, привітатись.
  2. Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню.
  3. Під час перерв учням категорично забороняється залишати територію ліцею задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму.
  4. Учні повинні дотримуватись чистоти і порядку в приміщеннях, коридорах та на території ліцею.
  5. Палити, вживати спиртні напої, (у тому числі і слабоалкогольні) в ліцеї, у гуртожитку категорично забороняється.
  6. Забороняється нецензурно лаятись, вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.
  7. Після дзвоника на урок учні не повинні затримуватись на вулиці та в коридорі, а своєчасно заходити до навчальних приміщень;
 1. ПОВЕДІНКА У ЇДАЛЬНІ
  1. Перед вживанням їжі – обов̕ язково мийте руки!
  2. Під час їжі в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
  3. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
  4. Учні повинні приходити в їдальню відповідно до графіку прийому їжі.
  5. Не рекомендується розмовляти під час їжі, це шкодить її засвоєнню.
  6. Учні прибирають стіл після вживання їжі.
  7. Учні повинні дбайливо ставитись до майна їдальні.
  8. Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.
  9. Забороняється виносити їжу та напої за межі їдальні.
 2. ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС ЗАГАЛЬНОЛІЦЕЙНИХ ЗАХОДІВ
  1. На загальноліцейні позаурочні заходи необхідно з’являтись у точно призначений час.
  2. Учні повинні приходити на ці заходи в акуратному одязі, не вживати спиртні напої, не палити.
  3. Під час проведення вечора, концерту необхідно вести себе стримано, ввічливо, не заважати сусідам, не викрикувати без необхідності.
  4. Учні повинні проявляти повагу до людей, які виступають, підтримувати їх оплесками, не критикувати.
  5. Якщо необхідно вийти, треба дочекатись перерви у виступі і вийти, не заважаючи іншим.