Цифрова грамотність

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
вул. Вілєсова, 10, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, Україна, 93411
тел./факс (06452) 5-48-73

E-mail: osvita@loga.gov.ua, http://oblosvita-lg.gov.ua Код ЄДРПОУ 02141791

 

Від 02.10.2020 №01/05/02-07/02784

 

 

Керівникам закладів вищої та фахової передвищої освіти (за списком)

Керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти (за списком)

Про початок роботи національної онлайн-платформи з цифрової грамотності

Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації відповідно до листа Міністерства цифрової трансформації України від 25.09.2020 № 1/04-6-4785 щодо початку роботи національної онлайн-платформи з цифрової грамотності інформує.

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua.

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом — освітні серіали. Наразі, на платформі доступні нові онлайн-курси:

Зірки e-демократії ( https://osvita.diia.gov.ua/courses/e-democracy). Освітній серіал розповідає про інструменти електронної демократії: електронні петиції, громадський бюджет, е-консультації, запит на отримання публічної інформації та інші.

Кандидат (https://osvita.diia.gov.ua/courses/candidate). Цей серіал для всіх, хто розмірковує, чи балотуватися на місцевих виборах. Ви почуєте про всі основні етапи, які доведеться пройти кандидату вже найближчими місяцями.

Публічні консультації онлайн

(https://osvita.diia.gov.ua/courses/econsultations). Цей серіал для всіх, хто хоче організовувати та брати участь у публічних консультаціях.

Під час курсу ви дізнаєтесь, як грамотно працювати і управляти даними в державному секторі. ( 0,2 кредиту ЄКТС після успішного проходження курсу).

Виборець ( https://osvita.diia.gov.ua/courses/voter). Що таке відкриті виборчі списки, навіщо бюлетеню контрольний талон, чи можна проголосувати достроково — на ці та інші питання відповість наш серіал.

Доступ до публічної інформації

(https://osvita.diia.gov.ua/courses/accessto-public-information). Освітній серіал спрямований на підвищення рівня знань законодавства з доступу до публічної інформації, запобігання порушенням прав громадян на інформацію, прискорення процесу оцифрування інформації та використання інтернет-технологій під час її оприлюднення та взаємодії з громадянським суспільством ( 0,2 кредиту ЄКТС після успішного проходження курсу).

З метою залучення якомога більшої кількості громадян до процесу опанування цифровими навичками, просимо розповсюдити на своїх ресурсах інформацію щодо можливості перегляду зазначеного курсу онлайн та ознайомити з ним працівників закладу та здобувачів освіти.

Директор Департаменту                                                                        Юрій СТЕЦЮК