Свято рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
                              Ліна Костенко

     Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.

     Міжнародний день рідної мови – день відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

     18 лютого 2020 року в Новоайдарському професійному аграрному ліцеї викладачка української мови та літератури Яковлева Т.Є. провела відкриту виховну годину «Свято рідної мови». Здобувачі освіти ліцею дізналися багато цікавих фактів про українську мову, декламували вірші відомих українських поетів про Україну, про родину та українську мову; згадували її трагічну долю, демонстрували її красу і велич та своє шанобливе ставлення до рідної українcької мови.

     Виховна година була пронизана українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.

     Також учні ознайомились із тематичною добіркою літератури у ліцейній бібліотеці.

 

 

 

 

Updated: 22.03.2020 — 21:09